• ul. Świętokrzyska 18, Warszawa
  • 022 829 93 52 / 022 829 93 53
  • info@gadmed.pl

Fizykoterapia zaliczana jest do fizjoterapii i jako część medycyny fizykalnej polega na oddziaływaniu na organizm różnymi bodźcami fizycznymi.
W fizykoterapii wykorzystuje się zarówno bodźce fizyczne naturalne, jak i te wytwarzane przeznaczonymi do tego celu urządzeniami, są to między innymi światło, prąd, bodźce termiczne, ultradźwięki, woda czy pole magnetyczne.

Fizykoterapia może być wykorzystywana zarówno w formie leczenia uzupełniającego, jak i podstawowego. Głównym zamiarem prowadzenia terapii tego rodzaju jest:

  • zlikwidowanie dolegliwości bólowych
  • usuwanie obrzęków, stan zapalnych i wysięków
  • łagodzenie i gojenie urazów

Naszym celem jest przywrócenie sprawności oraz przyniesienie ulgi w dolegliwościach starannie dopasowane zabiegi są w tym przypadku nieocenionym wsparciem. W terapii wykorzystujemy następujące techniki:

Magnetoterapia - terapia polem magnetycznym

Polega na wykorzystaniu zmiennego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. To uniwersalna metoda wykorzystywana w terapii i profilaktyce licznych schorzeń. Magnetoterapia działa na poziomie komórkowym, tkankowym i narządowym. Działa przeciwbólowo, naczyniotwórczo i naczyniorozszerzająco, wspomaga procesy regeneracji tkanek, przeciwdziała obrzękom i zapaleniom.

Laseroterapia - terapia światłem lasera

Wykorzystuje specjalne lasery medyczne, które działają przeciwbólowo, stosowane są wspomagająco w ostrych procesach chorobowych, neurologii, po urazach narządów ruchu i operacjach, chorobach dermatologicznych, laryngologicznych, reumatologicznych.

Ultrasonoterapia - terapia ultradźwiękami

Ultradźwięki zmniejszają napięcie mięśniowe, działają przeciwbólowo, hamują procesy zapalne, działają na układ nerwowy. Są polecane przy leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów, nerwobólów, zapaleń okołostawowych.

Elektroterapia - terapia prądem

Stosowana głównie w leczeniu objawowym chorób układu neurologicznego i układu ruchu. Wykorzystuje prądy lecznicze stałe, impulsowe o małej i średniej częstotliwości oraz modulowane prądy średniej częstotliwości. Elektroterapia łagodzi ból, poprawia ukrwienie tkanek, przyspiesza wchłanianie wysięków i obrzęków.

Pani Iwona Raczkowska-Kunisz – nasza fizjoterapeutka – ma długoletnie doświadczenie i dokłada wszelkich starań, aby przywrócić sprawność
i przynieść ulgę w dolegliwościach naszych pacjentów.

 

Prowadzona fizykoterapia wspiera i przyspiesza proces leczenia, a często jest również jedyną drogą powrotu do normalnego, codziennego funkcjonowania. W celu umówienia się na zabiegi, prosimy o kontakt z Panią Iwoną pod numerem telefonu 604 088 391.